Úvod > Naše škola > Aktuality > PISA 2015

Datum konání:
24.3.2020

Informace pro žáky, rodiče a učitele – šetření PISA 2015

Naše škola byla vybrána spolu s dalšími 358 školami z celé České republiky pro hlavní sběr dat mezinárodního projektu PISA 2015, který proběhne v období od 23. března do 17. dubna letošního roku. Testování žáků na naší škole proběhne ve středu 1. 4. 2015.

PISA 2015

Mezinárodní šetření PISA (Programme for International Student Assesment) je považováno za největší a nejdůležitější mezinárodní šetření v oblasti měření výsledků vzdělávání, které v současné době ve světě probíhá. Výzkum je jednou z aktivit Organizace pro hospodářskou spolupráci a rozvoj (OECD).Šetření je zaměřeno na zjišťování úrovně gramotností patnáctiletých žáků, kteří se ve většině zúčastněných zemí nacházejí v posledních ročnících povinné školní docházky. Je koncipován tak, aby poskytoval tvůrcům školské politiky v jednotlivých zemích všechny důležité informace o fungování jejich školských systémů.Testování probíhá ve tříletých cyklech, přičemž pokaždé je kladen důraz na jednu z uvedených oblastí tak, aby bylo možno o ní získat detailnější informace. V ČR je jeho realizátorem Česká školní inspekce.