Úvod > Naše škola > Aktuality > Stávka 27. 11. 2023

Stávka 27. 11. 2023

Vážení rodiče,
chtěla bych Vás informovat, že všichni zaměstnanci naší školy vyjadřují podporu plánované stávce ve školství, která proběhne dne 27. 11. 2023.

Požadavky jsou legitimní – jde o udržení kvality vzdělávání našich dětí.

Cílem plánované stávky je zabránit nekoncepčním zásahům do fungující vzdělávací soustavy. Učitelé nechtějí protestovat kvůli svým platům, ale kvůli chybějící miliardě korun v rozpočtu. Ta se výrazně projeví třeba v tom, že školy nebudou moci zajistit kvalitní výuku. Hrozí, že se budou muset počty pedagogických pracovníků snížit.

Druhým důvodem jsou platy nepedagogických pracovníků (školníků, uklízeček a kuchařek), kterým se mají platy snížit. Oproti letošnímu roku mají navíc chybět peníze na 17 tisíc těchto pozic.

V tento den bude však na naší škole běžný provoz zajištěn (včetně stravování a ŠD).

Mgr. Eva Sekyrková – ředitelka školy